Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Sugestie, których trzeba przestrzegać, by unikać wypadków

Holowanie samochodów

:: holowaniesamochodow ::

Sugestie, których trzeba przestrzegać, by unikać wypadków

Statystyki podkreślają, że wypadki powodują w większości wypadków osoby młode. Kluczowym powodem jest lekkomyślność, brak szacunku do reguł i przepisów drogowych. Z pewnością, niektóre wypadki są nieuniknione, ale są też i takie, których można uniknąć jeśli tylko kierowca zachowa odpowiednią baczność. Dosadną rzeczą jest, by każdy kierujący był osobą odpowiedzialną.

Oto kilka wartościowych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kraksom.

Miej otwarte oczy na to co dzieje się na drodze. Nie zapomnij, ze podczas jazdy cała Twoja baczność powinna być oddana na poradzenie. Banalnie jest się rozproszyć tym co dzieje się w aucie, lecz prowadzący winien być odpowiedzialny wobec zadania prowadzenia pojazdu. Samochody nie są miejscem dla czynności wielozadaniowych, dlatego trzeba powstrzymać się od czynienia innych rzeczy.

Unikaj pogaduszek poprzez telefon w aucie. Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych w czasie jazdy. Używać telefonów z funkcją głośnomówiącą, a najlepszą rzeczą jaką można uczynić to wyłączenie komórki.

Nie zmieniaj muzyki nazbyt często. Chociaż to nie wskazane, by w samochodzie słuchać muzyki w trakcie jazdy to nikt do tego się nie stosuje. Jeśli już korzystasz z radia, nie zajmuj się nim nadto często. Przygotuj listę ukochanych utworów, nagraj ją na płytę i trzymaj na boku do powszedniego użytku.

W żadnym wypadku nie pij alkoholu w samochodzie. W ten sposób dochodzi do całego szeregu wypadków. Nie tylko niesie to za sobą sporo niebezpieczeństw, lecz można również stracić prawo jazdy. Jeżeli naprawdę musisz pić skorzystać z transportu publicznego.

Bierz pod uwagę ograniczenie szybkości. Wszyscy wiemy, iż samochód podróżujący z duża prędkością zwiększa ryzyko wypadków, z tego powodu należy zawsze przestrzegać ograniczeń prędkości.

Artykuł napisany przy współpracy z dowóz paliwa Zbrosławice


23:25:42 13/04/2016 [Powrót] Komentuj