Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Zachowaj auto w dobrym stanie

Holowanie samochodów

:: holowaniesamochodow ::

Zachowaj auto w dobrym stanie

Wykonywanie okresowych inspekcji auta jest niesłychanie ważne. Jeśli planujesz odleglejszą podróż zawsze powinno się upewnić się, że samochód gotowy jest do podróży. Nawet prędkie sprawdzenie stanu technicznego może doprowadzić do zaoszczędzenia czasu, pieniędzy i zdrowia.

Pamiętaj o sprawdzeniu wszystkich płynów, nie tylko ich poziomu a także tego jak wyglądają. Wrażenia ogólne jak odcień pomogą określić wiek i jakość płynu. Jeśli płyn jest zanieczyszczony będzie to podstawa do jego wymiany.

Piana lub mleczny wygląd może wskazywać na dostawanie się wody do motoru. Olej silnikowy powinien być tłusty, nie ziarnisty, jego zapach nie może naśladować spalenizny.

Zaparkuj auto na równej powierzchni. Zaciągnij hamulec postojowy i wyjmij kluczyki ze stacyjki.

Sprawdzić pojazd pod spodem. Zwróć czujność na wszelakie uszkodzenia i brakujące komponenty. Sprawdź oznaki przecieków jak mokre plamy czy kałuże.

Sprawdź poziom oleju w motorze. Zrobić to możesz przy użyciu specjalnego bagnetu sięgającego do w środku bloku silnika. Nie zapominaj, że przed testem bagnet trzeba oczyścić. W razie potrzeby uzupełnij braki.

Sprawdź poziom płynu hamulcowego wykorzystując wskazania min/max w pojemniku. Jeżeli będzie trzeba go troszkę dolać, musisz brać pod uwagę aby użyć właściwego.

Sprawdź poziom płynu wspomagania układu kierowniczego.

Sprawdź pasy. Zwróć uwagę na pęknięcia lub wyraźne braki. W razie potrzeby powinno się je wymienić.

Sprawdź akumulator. Częstą przyczyną złej pracy baterii jest korozja na zaciskach, którą można usunąć. Upewnij się, iż oba podłączenia są mocne, nie powinieneś mieć możliwość nimi poruszać po podłączeniu. Jednak zwróć uwagę, aby nie dokręcać ich nadto mocno – nie złam zacisku.

Sprawdź chłodnicę. Zwróć uwagę na poziom płynu studzącego w pojemniku przelewowym. Jeśli będzie trzeba dolać chłodziwa utwierdź się, że zakupiony płyn jest zgodny z aktualnie użytkowanym.

Sprawdź opony. Stan ich bieżnika jak i ciśnienie – w razie potrzeby konieczne będzie dopompowanie.

Sprawdź czy klakson, wycieraczki, wentylator i wszelkie inne funkcje działają porządnie.

Po tej kontroli będziesz przyszykowany do wypraw. Awaria może się przytrafić zawsze jednakże w prawidłowo utrzymanym pojeździe zdarza się rzadziej, samochód będzie działał dłużej i lepiej.

Wpis napisany dzięki dowóz paliwa Zbrosławice


23:25:04 13/04/2016 [Powrót] Komentuj