Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Rady dla młodych kierowców

Holowanie samochodów

:: holowaniesamochodow ::

Rady dla młodych kierowców

Jazda jest zdolnością, którą trzeba opanować w możliwie najlepszy sposób, gdyż wiąże się to z bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Niedostateczne zdolności podczas jazdy skończyć się mogą śmiertelnym wypadkiem. Wszystkie kraje na całym świecie mają precyzyjne przepisy ruchu drogowego a każdy kierowca jest obligowany do ich przestrzegania. Zasady te stawiają za cel ochronę życia i mienia.

Podczas nauki jazdy w profesjonalnej szkole nauki jazdy kursant nauczy się podstaw kierowania pojazdem i pozna sposoby poruszania się po drodze. Wśród wszystkich pragnących zdobyć prawo jazdy zobaczyć można, iż większość stanowią młodzi ludzie. To często osoby niedoświadczone powodują wypadki, przyczyn może być kilka od niewystarczających umiejętności do brawury. Aby uniknąć wypadków zapoznaj się z kilkoma wzmiankami – szczególnie jeżeli jesteś młody i ruszasz w swoją pierwszą długą podróż.

Unikaj rozpraszających Cie osób i rzeczy. Zauważyć można, że większość wypadków zdarza się kiedy prowadzący nie jest skupiony tym co dzieje się na drodze. Chwila nieuwagi jak korzystanie z telefonu komórkowego czy zmiana płyty Cd w odtwarzaczu może stać się przyczyną kolizji. Zbyt wielu znajomych rozmawiających bardzo głośno może rozpraszać kierowcę.

Wyśpij się przed podróżą. Jeżeli jesteś zmęczony albo nie dospałeś to lepiej unikać jazdy. Przyczyną całego szeregu wypadków jest uśnięcie prowadzącego za kierownicą.

Nie powinno się prowadzić pojazdu po spożyciu alkoholu, przyczynić się to może do utraty kontroli nad pojazdem. Jeśli nie jesteś trzeźwy a musisz gdzieś dojechać poproś przyjaciela, żeby Ci w tym pomógł.

Unikaj wszelakich innych czynności. W trakcie jazdy koncentruj się tylko na tym co robisz. Nie należy wówczas jeść, pić, nakładać makijaż i tym podobnie. Cała Twoja koncentracja ma być skierowana na to co dzieje się na drodze.

Wpis napisany dzięki dowóz paliwa Wieszowa


23:24:13 13/04/2016 [Powrót] Komentuj