Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Porady jak przygotować samochód przed okresem zimowym

Holowanie samochodów

:: holowaniesamochodow ::

Porady jak przygotować samochód przed okresem zimowym

Zimowa aura może okazać się ciężka dla Twojego samochodu, więc dobrym pomysłem będzie przyszykowanie auta do zimy. Roztropne będzie sprawdzenie stanu technicznego pojazdu aby upewnić się, iż będziesz przyszykowany do nowych warunków. Zamiast zwlekać i wyczekiwać, aż spadnie śnieg, lepiej przygotować auto przed czasem. Poprzez to można dokonać koniecznych czynności, które poprawią Twoje bezpieczeństwo na drodze.

Płyny

Uzupełnij płyny samochodowe i zweryfikuj, że żaden z przewodów nie ma przecieków. Kup odpowiedni olej silnikowy, taki który nie zmieni swoich własności pod wpływem ujemnych temperatur.

Konserwacja z zewnątrz

Chociaż trzeba troszczyć się o stan mechaniczny pojazdu, powinno się także zadbać o wygląd zewnętrzny. Poddaj pojazd wnikliwemu czyszczeniu lakieru z woskowaniem, aby chronić karoserię przed szkodliwym działaniem soli drogowej.

Światła

Dobrym pomysłem będzie precyzyjne sprawdzenie wszystkich świateł zewnętrznych czy są w dobrym stanie technicznym. Gdy popsuje się aura i zacznie padać deszcz, pojawi się mgła albo śnieg trzeba zweryfikować, iż pojazd będzie widoczny na drodze dla innych prowadzących. W taki sposób unikniesz nieprzyjemnych wypadków.

Przednia szyba

Czy wiesz, że delikatne pęknięcia na szybie można zamaskować? Teraz jest czas aby to zrobić! Zimowa pogoda może sprawić, że te małe pęknięcia się pogorszą. Lepiej jest zapobiegać i w taki sposób można zaoszczędzić spory rachunek. Utwierdź się, ze wycieraczki są w dobrym stanie.

Opony

Doradzamy, aby założyć opony zimowe – zwłaszcza jeżeli mieszkasz na terenach górskich. Opony zimowe funkcjonują doskonale w oblodzonych lub zaśnieżonych warunkach. Całoroczne opony zużywają się dość szybko, ale również mogą stać się godne inwestycji, jeśli tylko producent gwarantuje ich sprawne funkcjonowanie w czasie złej pogody.

Spodziewam się, że te parę punktów przypomni Ci co należy zrobić przed zimą.

Tekst powstał dzięki pomoc drogowa Miasteczko Śląskie


23:23:49 13/04/2016 [Powrót] Komentuj